STARGATE SG-1, ATLANTIS & UNIVERSE | STARGATE HRY | GALERIE
Kategorie: Novinky, Stargate addony pro Garry's Mod

SGVE Server - Český Garry's Mod Stargate server

SGVE Server - Český Garry's Mod Stargate server

Zdravíme všechny fanoušky Hvězdné brány!

Zhruba před více než rokem jsme na partnerském webu SG-Portal.eu psali o našem Stargate serveru ve hře Garry's Mod. Kvůli technickým problémům, nedostatku volného času a problému s financováním jsme však museli činnost serveru pozastavit na půl roku. Před několika měsíci se nám však podařilo činnost úspěšně obnovit a dnes provozujeme již dva úspěšné Stargate servery a částečně se podílíme na provozu 3. serveru, který spravujeme společně s klanem Team-Atlantis.

I přesto, že servery jsou české, navštěvují naše servery hlavně fanoušci Stargate z USA, Německa, Francie a až za nimi jsou hráči z České republiky, nebo Slovenska. Myslíme si, že je to velká škoda. Proto jsme využili možnosti napsat pro Vás článek na SG-Portal.eu a informovat české a slovenské fanoušky o hře Garry's Mod a našich serverech. V tomto článku se tedy dozvíte, co nového Vás ve hře Garry's Mod a na našich serverech čeká.

Ti, kteří nikdy o hře Garry's Mod neslyšeli, se jistě ptají, co že to ta hra je. Než tedy přejdeme přímo k novinkám, vysvětlíme ve zkratce, o co v této hře jde.

První verze hry (Garry's Mod 1) byla uvolněna v roce 2004. Nyní je aktuální verze Garry's Mod 12, avšak v nejbližších měsících vyjde další verze Garry's Mod 13. Hra využívá Source enginu, takže její grafické zpracování je totožné s hrami jako Portal, Half-Life 2, Counter Strike: Source a další a hra má opravdu dobrou grafickou úroveň. Abyste mohli ve hře využít všechny její možnosti, měli byste mít založený účet na Steamu a alespoň jednu hru, která běží na Source enginu. Garry's Mod je sandbox hra (jako např. Minecraft). To znamená, že na nějaké mapě (ať už v singlu nebo multiplayeru) můžete vytvořit a dělat co chcete. Díky Stargate addonům, na které najdete odkaz na našich stránkách, tak můžete létat ve všech možných letounech a vesmírných plavidlech (Puddle jumpery, Smrtící kluzák, F-302, a další). Můžete vylepšovat již postavené základny a místa (SGC, Abydos a mnohé další), válčit ve vesmíru, nebo na zemi a dalších mnoho věcí.

Pokud jste se rozhodli pořídit si Garry's Mod, doporučujeme si ho legálně koupit a to z několika důvodů. Pro skutečné fanoušky je dobrý důvod už to, že koupí hry podpoříte vývojáře. Dále je to pak hlavně to, že při dnešním zabezpečení her (hlavně ty, které jsou distribuovány přes Steam) se většinou stává, že pokud už se vám hru podaří nainstalovat, spustíte jen singleplayer a multiplayer Vám vůbec nemusí fungovat. A bez toho to vůbec není ono (další informace o zakoupení naleznete přímo na stránce s hrou na Steamu).

A teď už k samotným serverům.

Náš Server #1 je Space Combat, Wire, oficiální CAP (Carter's addon pack) a SB3 server, to znamená, že je primárně určen pro velkolepé vesmírné bitvy, průzkum vesmíru, testování technologií apod. Na serveru se pravidelně střídá 5-7 map, na kterých je obvykle 8 – 10 různých planet umístěných ve vesmíru. Server je nyní pro 10 hráčů, ale kvůli velkému zájmu ze strany hráčů počet slotů pravděpodobně navýšíme. Screenshoty ze hry na Serveru #1 můžete nalézt zde a níže můžete shlédnout trailer ze Serveru #1.

Server #2 je oficiální CAP (Carter's addon pack) Stargate build server, to znamená, že je určen hlavně pro stavbu různých vesmírných základen, menších lodí a pro větší pozemní bitvy. Mapy na tomto serveru sice nemají vesmír (k cestování mezi planetami můžete použít jen Hvězdnou bránu nebo transportní zařízení), ale zato na některých mapách může být až 20 lokací. Jsou to známé planety jako Země (SGC), Abydos, Dakara, Chulak a další Goa'uldské planety. Dále domovské planetu Tollánů, Noxů, Asgardů, Stanoviště Alpha a mnohé další. Počet slotů je nyní 16, ale podobně jako u Serveru #1 se dá v případě zájmu kdykoliv navýšit. Screenshoty ze hry na Serveru #2 můžete nalézt zde a níže můžete shlédnout trailer ze Serveru #2.

Takže to byly nejžhavější novinky z Garry's Modu a našich serverů. Pokud Vás náš článek zaujal a chcete se dozvědět více informací o serverech, o potřebných addonech, vidět více fotek, zjistit jak se stát adminem, jak podpořit server, nebo nám jen napsat, navštivte naše webové stránky www.sgve.eu nebo naši skupinu na Facebooku, Google+ či Steamu, kde naleznete tyto, ale i další užitečné informace.

Děkujeme za přečtení našeho článku, ještě jednou děkujeme lidem z iStargate.cz a SG-Portal.eu za zveřejnění článku a těšíme se na Vás ve hře Garry’s Mod a na našich serverech.

 

EDIT:

SGVE se dočkalo nového traileru pro SGVE Server #1 přičemž na traileru pro SGVE #2 se již pracuje. :-)

print Formát pro tisk

Komentáře rss


icon , ... odpovědět
Selmak
až na lagy, některé hráče a adminy co nadržujou jiným tak je server super:)
, server odpovědět
avatar
no ten serveer je paradni jsou tam užasne addony ale posledni dobou se přišerně laguje
, multiplayer odpovědět
avatar
vím že budu vypadat jak největší 4 4 4 ale jak se mám dostat na tady ten server. ip adresu znám ale nějak jsem v gmodu nenašel kam jí mám zadat a ať do vyhledávání napíšu cokoliv (sgve,sg,cz...)tak ho to nenajde
odpověděl(a)
avatar
Halton , jdi na www.sgve.eu
odpověděl(a)
avatar
no co dál 9 (když kliknu na ip adresu tak mi to ukáže stránka nebyla nalezena)
odpověděl(a)
avatar
už jsem to zjistil (já jsem klikal na tu ip na kompu kde není ani steam) ale stejně se mi tam nejde nějak přihlásit 6 vždy to napíše název mapy a vedleni disconet
(mám cap a wire a koupenej gmod)
odpověděl(a)
Petr Spáčil - KraftmanCZ
A máš i cap_resources? A možná je vyplej server, tak se vždy před spuštěním hry podívej na sgve.cz jestli je zaplej. A jinak možná to máš špatně stáhnuté, doporučuji si to updatovat. A jinak mě nic jiného nenapadá 1 . KraftmanCZ (SG-ᐰ)
, addon odpovědět
avatar
lidi jestli mi date ten addon tak s vama pudu hrat ale nemuzu sehnat addon zdarma 6
odpověděl(a)
avatar
Ahoj Crewesi,
pokud chceš ty addony musíš si pořídit SVN. 12 Co to je? Tak to Ti neřeknu, ale pokud to chceš mít tak si to stáhni na jejich stránkách. Adresy addonů nalezneš na: http://www.sgve.eu/CZ/index_soubory/Page439.htm stačí základní, ale pak tam uvidíš errory. Pro informace jak s ním zacházet, se podívej na nějaké video nebo si stáhni Team Viewer aby Ti to Viktor udělal za tebe. A pak neváhej a pojď hrát, střílet 16 8 a svatouškovat 13 . Ne to byla legrace, prostě hraj a hlavně si tohle přečti se šálkem kávy 11 . KraftmanCZ
odpověděl(a)
Petr Spáčil - KraftmanCZ
Do vyhledávání dej: TortoiseSVN .
odpověděl(a)
avatar
a na co to je to TortoiseSVN:
odpověděl(a)
Petr Spáčil - KraftmanCZ
Abys mohl stahovat ty módy, Joey.
, nemam prachy odpovědět
avatar
musím mít GM koupený abych to mohl hrát?
odpověděl(a)
avatar
Jo musíš protože jinak se VŮBEC nikam nepřipojíš, ale stojí to jenom 200 Kč, ale ted ho maj na steamu za 3,99 eur tedy 100 Kč tak neváhej a kupuj a hraj na sgve serverech je to tam super.
, - odpovědět
avatar
Já hraji na obou serverech už od bety a určitě jsou to nejlepší česko-slovensko-německé (tohle je tam protože tam chodí hodně Němců) servery které znám. Doporučuji oba dva a s hl.Adminama se dobře komunikuje, ale pozor na hráče Jack O'neill [CZ], je to krutý zabiják :). Rozhodně dejte Like na FB a na sgve.eu zmáčkněte to "g+" (pokud máte Google +). Takže kdo má GM tak ať si jde zahrát.
icon , - odpovědět
avatar
Doporucujem server 1 !!! ... Server 2 je len pre lamky ! :D :D