SG-PORTAL.eu | STARGATE HRY | GALERIE
Kategorie: Novinky

iStargate.cz má 10. narozeniny

iStargate.cz má 10. narozeninyAno, je to tak. iStargate.cz dnes slaví deset let od svého založení. Je to dlouhá doba, ale ve světě internetu ještě delší. K této příležitosti se tedy ohlédneme za historií webu, ale také si připomeneme události kolem Hvězdné brány i zásadních komunitních projektů na její téma.

Web jako takový od začátku na vlastní doméně nebyl. Původně sídlil na adrese stargate.mzf.cz. Redakční systém, na kterém běží, byl nainstalován 4. listopadu 2009. K finálnímu spuštění webu však došlo až o pár měsíců později. Obsahem se původně věnoval obecně všemu kolem Hvězdné brány. V průběhu času se však začal zaměřovat na komunitní tvorbu (hry, modifikace, simulátory ad.).

11. února 2012 došlo k navázání spolupráce s SG-Portal.eu a 1. dubna 2012 byl web spuštěn na doméně iStargate.cz. Zatímco v prvních pěti letech se jeho grafika dvakrát výrazně změnila, v posledních letech k výrazným změnám nedošlo.

Za těch deset let se toho kolem Hvězdné brány odehrálo hodně. Byl zrušen seriál Stargate Universe, vydány a později zrušeny oficiální hry Stargate Resistance a Stargate SG-1: Unleashed. Také byl natočen seriál Stargate Origins, který byl nedávno premiérově odvysílán s českým dabingem.

Mezi největší a nejoblíbenější komunitní projekty na téma Hvězdné brány patřily módy Stargate Horizon of the Universe, Stargate Invasion, Stargate Space Conflict nebo Stargate - Empire at War: Pegasus Chronicles. Mezi nejlepší simulátory patří jednoznačně Stargate Network, SGCSim nebo AISNSim. To je ovšem jen zlomek toho, co vše komunita kolem Hvězdné brány vytvářela a dále vytváří a za to se jim sluší poděkovat.

Děkuji všem, kteří na webu spolupracovali a hlavně všem, kteří ho navštěvovali.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, Congrats odpovědět
MajorMajkl
Tak gratulace k 10 letům. (nějak jsem tento post missnul tak na to odpovídám až teď ;) 8 8 7 7 5 5 5 5 5 17
, GRATULACE odpovědět
avatar
Blahopřeji k výročí!!! Je to až neuvěřitelné :D Každý týden se minimálně jednou kouknu na tuto stránku a modlím se v nový příspěvek/hru/odkaz/onfo atd.. Doufám, v dalších deset let s tímto webem... 17 17 17 17 17