STARGATE SG-1, ATLANTIS & UNIVERSE | STARGATE HRY | GALERIE
Kategorie: Novinky, Stargate addony pro Garry's Mod

Novinky z SGVE Serverů

Novinky z SGVE Serverů

Zdravíme všechny fanoušky Stargate!

Před necelým tři čtvrtě rokem jsme Vám psali o znovu zprovoznění našich serverů SGVE #1 a SGVE #2 a nyní bychom Vás rádi informovali o novinkách, které se za uplynulých 7 měsíců staly nejen na našich serverech, ale i ve hře Garry’s Mod, ve které naše servery běží.

Jelikož se zde jistě najdou tací, kteří toho o této skvělé hře moc nevědí, přesměrujeme je na naše dřívější články, kde je minulost a podstata hry velmi pěkně vysvětlena (hlavně v druhém článku) a vrhneme se přímo na aktuální novinky, kterých je opravdu „požehnaně“. Zde je odkaz na náš první článek na stránkách sg-portal.eu a zde je odkaz na náš dřívější článek na stránkách istargate.cz.

Asi největší novinkou v Garry’s Modu za uplynulou dobu je bezesporu vydání nové verze hry Garry’s Mod 13. Nová verze byla vydána 24. listopadu 2012 a slibovala mnoho novinek oproti předešlým verzím. Po počáteční euforii, která např. u nás adminů, kteří měli možnost jako BETA-testeři zkoušet možnosti nové verze o něco dříve, přišlo také mnoho problémů. Betaverze byla opravdu povedená a bylo v ní téměř vše, co Garry (autor hry) sliboval. Problém nastal po vydání plné verze hry, kdy se prakticky ze dne na den všechny legálně pořízené hry automaticky aktualizovaly na Garry’s Mod 13. To znamenalo, že všechny naše provozované servery samozřejmě ihned přestaly fungovat, protože stále běžely na starší verzi hry. Po přehození serverů na novou verzi se začaly objevovat první problémy. I když se s novou verzí počítalo, většina tvůrců životně důležitých addonů jaksi „zaspala“ a na novou verzi hry nebyli připraveni. To velmi zjednodušeně znamenalo, že většina addonů prostě nefungovala. Buď addony pouze nefungovaly a hra hlásila chyby, nebo některé addony dokonce „shazovaly“ hru. Nastala doba asi dvou měsíců, kdy byly servery mimo provoz, protože na nich prakticky nic nefungovalo správně. V této době jsme usilovně pracovali na aktualizaci všech důležitých addonů, na úpravě skinů pro hráče a dalších věcech. Díky naší spolupráci s tvůrci Carter Addon Packu (nejdůležitějšího a největšího Stargate addonu v celé hře), ale i s dalšími tvůrci různých menších, přesto důležitých addonů, se nám podařilo výrazně posunout práce na zprovoznění mnoha addonů v nové verzi hry. Zde bych vyzdvihnul práci jednoho z našich ownerů hráče ViktorK, který byl přítomen prakticky u všech programování nových addonů a některé addony sám přetvořil, či dokonce vytvořil úplně nové. Díky práci všech těchto programátorů, ale i dalších adminů či normálních hráčů, kteří se podíleli na BETA-testech našich serverů, jsme mohli oficiálně zprovoznit oba naše servery. Na našich serverech tak dnes již funguje drtivá většina addonů, na které jste byli zvyklí z Garry’s Modu 12 s tím, že mnohé z nich jsou oproti předchozí verzi podstatně vylepšené.

Co vše můžete na našich serverech dělat, by snad nestačilo ani na úplně nový článek. Přesto Vám zde pár věcí uvedeme. Co se týče Stargate, můžete dělat všechny činnosti, na které jste byli zvyklí z Garry’s Modu 12. To znamená létat v různých vesmírných plavidlech (Death Glider, F-302, Puddle Jumper a další), používat různé typy zbraní od Wraithských omračovačů až po Goa’uldskou ozbrojenou ruku. Můžete zkoušet, jak fungují různé přístroje jako Artušovo zařízení, Sodanské maskování, Drony, apod. Máte k dispozici všechny typy Hvězdných bran, DHD a mnoho dalších věcí ze světa Stargate. Dále můžete stavit své vlastní vesmírné lodě, tajné základny, či si hrát s různými novými vymoženostmi, které nová verze hry přinesla. Abychom Vás více naladili, doporučujeme projít si tyto galerie screenshotů (SGVE #1 a SGVE #2) z našich serverů. Podívejte se také naše stránky sgve.eu, kde v sekci O Serveru najdete další informace.

S potěšením bychom Vám taky rádi oznámili, že roste popularita nejen Garry’s Modu (2 000 000 prodaných kusů k 30. 12. 2012), ale i našeho serveru a také našich webových stránek. V posledních dnech jsme překročili hranici 100 000 návštěvníků, kteří nás navštívili z více než 85 zemí světa, což je opravdu úspěch. Opravdu vysoká návštěvnost (znatelná od ostatních) je z asi 25 zemí. Mezi tyto země samozřejmě kromě České republiky, Slovenska, Německa, Velké Británie, USA, Francie, Ruska a Kanady patří země jako Rakousko, Finsko, Turecko, Maďarsko a další. Vzhledem k tomuto úspěchu a také k tomu, že jsme konečně zprovoznili oba naše servery, jsme se rozhodli vyhlásit v nejbližší době soutěž, společně se stránkami istargate.cz, o plnou verzi hry Garry’s Mod na Steamu a další hodnotné ceny. O soutěži budete brzy informováni. Sledujte proto bedlivě istargate.cz, sg-portal.eu, nebo naše stránky sgve.eu, abyste se o soutěži včas dozvěděli.

Jinak přihlásili jsme se do soutěže Junior Internet, která pomáhá mladým lidem se uplatnit v internetovém světě. Pokud nás chcete trošku podpořit, můžete zahlasovat pro náš projekt ZDE, čímž byste nám moc pomohli. :-)

Nezapomeňte se také mrknout na naše stránky na Facebooku, na Google+, nebo se přidat do naší skupiny na Steamu.

SGVE Server #1

Děkujeme serverům istargate.cz, sg-portal.eu za zveřejnění článku i podporu a těšíme se na Vás na našich serverech SGVE #1 a SGVE #2.

 

EDIT:
SGVE Server #1 se dočkal nového traileru, který si můžete prohlídnout níže :-)

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, hmm odpovědět
avatar
jako ten server je dobry ma skvěle addony a lide i admini jsou skvěli ale ma přišerne lagy prostě tam se neda stavět něco většiho.no vam se to možna nezda ale zkuste postavit něco velkeho na sgve 1 a pak to stejne postavit na sga-x 1 a uvidite ten rozdil
icon , - odpovědět
Noriax/Khan
Abych to mohl hrát musím mít koupenej ten garry mode? 1
icon odpověděl(a)
ViktorK
To určitě musíš, jinak ti nepůjde hrát. Garry's Mod není jak MC že ho můžeš tak jednoduše "os..t" a mít plnohodnotnou verzi :-)
, - odpovědět
avatar
mě furt nejde nainstalovat CAP addon do koupených Gmodu a u staženýho se mi neukážou servery
odpověděl(a)
avatar
Na webu myslim je dobrej navod a funguje :)
odpověděl(a)
avatar
Dustojnikhummer jestli chces muzu ti to udělat přes team wiewer :)
odpověděl(a)
avatar
ne dík do svího compu nikoho nepustim a navíc už mi to de